LANBERG switch PoE 19inch 10-port 100MB
Gamintojas: LANBERG
Prekės kodas (MPN): RSFE-8P-2GE-120
Prekės kodas (MPN): RSFE-8P-2GE-120
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 4 vnt. 1-5 d.d. 4 / - vnt. | - | 58,04 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lanberg RSFE-8P-2GE-120 - switch - 10 ports - unmanaged |
| Device type: | Switch - 10 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | 1U |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 2 x 10/100 (uplink) + 8 x 10/100 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 120 W |
| Performance: | Switching bandwidth: 5.6 Gbps |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Features: | Flow control, 4KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 11.8 cm x 4.445 cm |
| Weight: | 840 g |
Aprašymas The PoE+ switch is an essential active networking device in any Ethernet infrastructure using power transmission through the structural cabling. RSFE-8P-2GE-120 is dedicated to all kinds of installations: home, business, low-voltage, surveillance, IP, VoIP, cable TV networks, and in a particular product can be used in alarm, fire, or access control system. Apart from the switch's primary function, i.e., supporting Ethernet frame transfer between ports, the device also provides a power supply for each appliance in PoE/PoE+ standard - 802.3af and at. This means that the switch can supply the devices with a total of up to 120 W. All of this is combined with data transmission at the same time. As a result, such a solution saves resources, space, and time to install a separate electrical and network infrastructure. This is especially important if the network is dispersed and its end-devices do not have direct access to the power source, in particular, when they are mounted outside. Funkcijos A reliable solution without compromises - with real PoE budget of 120 W Intelligent PoE port disconnect feature Extend mode up to 250 meters 4 kV ESD protection |
| Product description: | Lanberg RSFE-8P-2GE-120 - switch - 10 ports - unmanaged |
| Device type: | Switch - 10 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | 1U |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 2 x 10/100 (uplink) + 8 x 10/100 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 120 W |
| Performance: | Switching bandwidth: 5.6 Gbps |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Features: | Flow control, 4KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 11.8 cm x 4.445 cm |
| Weight: | 840 g |
Aprašymas
The PoE+ switch is an essential active networking device in any Ethernet infrastructure using power transmission through the structural cabling. RSFE-8P-2GE-120 is dedicated to all kinds of installations: home, business, low-voltage, surveillance, IP, VoIP, cable TV networks, and in a particular product can be used in alarm, fire, or access control system.
Apart from the switch's primary function, i.e., supporting Ethernet frame transfer between ports, the device also provides a power supply for each appliance in PoE/PoE+ standard - 802.3af and at. This means that the switch can supply the devices with a total of up to 120 W. All of this is combined with data transmission at the same time.
As a result, such a solution saves resources, space, and time to install a separate electrical and network infrastructure. This is especially important if the network is dispersed and its end-devices do not have direct access to the power source, in particular, when they are mounted outside.
Funkcijos
A reliable solution without compromises - with real PoE budget of 120 W
Intelligent PoE port disconnect feature
Extend mode up to 250 meters
4 kV ESD protection