LANBERG RSFE-16P-2C-150 Switch
Gamintojas: LANBERG
Prekės kodas (MPN): RSFE-16P-2C-150
Prekės kodas (MPN): RSFE-16P-2C-150
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 110,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lanberg RSFE-16P-2C-150 - switch - 16 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100 (PoE+) + 2 x combo Gigabit SFP/RJ-45 (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 150 W |
| Performance: | Switching bandwidth: 7.2 Gbps |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Features: | 6KV ESD Protector, metal housing, 4Mbit packet buffer |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 100-240 V |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 20.8 cm x 4.5 cm |
| Weight: | 1.9 kg |
Aprašymas PoE+ switch is an indispensable active device in any network structure, using power transmission through structured cabling. RSFE-16P-2C-150 is dedicated to all installations: home, business, low-current, monitoring, IP, VoIP, cable TV networks, and in particular will find use in alarm, fire and access control infrastructure. In addition to the primary function of the switch, i.e. handling Ethernet frame traffic between ports, it additionally provides power to each device in PoE/PoE+ - 802.3af and at standards. This makes it possible to provide up to 150 watts of total power to devices. And all this together with simultaneous data transmission to them. This saves resources, space and the time it would take to install a separate electrical and network installation. This is especially important if the network is dispersed and its end devices do not have access to a power source, even more so if they are mounted outdoors. Funkcijos A solution without compromise Intelligent PoE port disconnect function Extend mode 6 kV surge protection |
| Product description: | Lanberg RSFE-16P-2C-150 - switch - 16 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100 (PoE+) + 2 x combo Gigabit SFP/RJ-45 (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 150 W |
| Performance: | Switching bandwidth: 7.2 Gbps |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Features: | 6KV ESD Protector, metal housing, 4Mbit packet buffer |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 100-240 V |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 20.8 cm x 4.5 cm |
| Weight: | 1.9 kg |
Aprašymas
PoE+ switch is an indispensable active device in any network structure, using power transmission through structured cabling. RSFE-16P-2C-150 is dedicated to all installations: home, business, low-current, monitoring, IP, VoIP, cable TV networks, and in particular will find use in alarm, fire and access control infrastructure.
In addition to the primary function of the switch, i.e. handling Ethernet frame traffic between ports, it additionally provides power to each device in PoE/PoE+ - 802.3af and at standards. This makes it possible to provide up to 150 watts of total power to devices. And all this together with simultaneous data transmission to them.
This saves resources, space and the time it would take to install a separate electrical and network installation. This is especially important if the network is dispersed and its end devices do not have access to a power source, even more so if they are mounted outdoors.
Funkcijos
A solution without compromise
Intelligent PoE port disconnect function
Extend mode
6 kV surge protection