LANBERG DSP1-1008 Switch DSP1-10
Gamintojas: LANBERG
Prekės kodas (MPN): DSP1-1008
Prekės kodas (MPN): DSP1-1008
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 21,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lanberg DSP1-1008 - switch - 8 ports - unmanaged |
| Device type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching bandwidth: 16 Gbps |
| Mac address table size: | 4K entries |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, wall mountable, plastic h |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.4 cm x 5.9 cm x 2.3 cm |
| Weight: | 150 g |
Aprašymas Lanberg DSP1-1008 is a compact, unmanaged desktop switch equipped with 8x Gigabit Ethernet RJ-45 ports. The device itself is small and handy with Plug & Play operation principles. Product provides switching functions for 8x 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports with automatic connection negotiation and MDI-MDIX support. Automatic recognition and adaptation to the type of connected network cable (solid or strand) feature eliminates the requirement to use only one type of Ethernet cabling, as well as a need for uplink ports, allowing simultaneous reduction of unnecessary costs. The switch supports Half-Duplex and Full-Duplex mode for inter-device connections. Flow control feature allows data flow management, thus avoiding any data transmission blocks on the port when one of the receiving devices is unable to receive enough data. Funkcijos 8x RJ-45 10/100/1000 Mbps ports with automatic connection negotiation Plug-and-play support - product does not require any additional configuration MDI / MDIX support, MAC-learning, MAC-aging Passive cooling for silent switch operation Mounting holes for wall installation |
| Product description: | Lanberg DSP1-1008 - switch - 8 ports - unmanaged |
| Device type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching bandwidth: 16 Gbps |
| Mac address table size: | 4K entries |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, wall mountable, plastic h |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.4 cm x 5.9 cm x 2.3 cm |
| Weight: | 150 g |
Aprašymas
Lanberg DSP1-1008 is a compact, unmanaged desktop switch equipped with 8x Gigabit Ethernet RJ-45 ports. The device itself is small and handy with Plug & Play operation principles. Product provides switching functions for 8x 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports with automatic connection negotiation and MDI-MDIX support.
Automatic recognition and adaptation to the type of connected network cable (solid or strand) feature eliminates the requirement to use only one type of Ethernet cabling, as well as a need for uplink ports, allowing simultaneous reduction of unnecessary costs. The switch supports Half-Duplex and Full-Duplex mode for inter-device connections. Flow control feature allows data flow management, thus avoiding any data transmission blocks on the port when one of the receiving devices is unable to receive enough data.
Funkcijos
8x RJ-45 10/100/1000 Mbps ports with automatic connection negotiation
Plug-and-play support - product does not require any additional configuration
MDI / MDIX support, MAC-learning, MAC-aging
Passive cooling for silent switch operation
Mounting holes for wall installation