KFA2 RTX 3090 SG 24GB GDDR6X 384Bit
Gamintojas: KFA2
Prekės kodas (MPN): 39NSM5MD1GNK
Prekės kodas (MPN): 39NSM5MD1GNK
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2103,18 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | KFA2 GeForce RTX 3090 SG (1-Click OC) - graphics card - GF RTX 3090 - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3090 |
| Memory: | 24 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 19.5 Gbps |
| Boost clock: | 1710 MHz |
| Cuda cores: | 10496 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 8192 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.1 cm x 32.9 cm x 13 cm |
Aprašymas The advanced KFA2 Serious Gaming Edition has equipped with 1-Clip Booster, which can be installed at the backplate and it is the precision and quality that win. When the fan is at the back the PCB is in fact much shorter than the cooler and the key is to allow air to flow as easily as they could, therefore KFA2 built larger holes that allow air to flow through to fulfill the first requirement. Apart from that, the advantage of adding a fan on the backplate, the 1-Clip Booster fan design sucks the air out instead of blowing the air in, creating a technically correct push-pull cooling effect. When this additional fan is used, it can achieve better performance as if a GPU running with a normal backplate. Funkcijos The ultimate play Silent extreme technology Exclusive fan blade DLSS AI acceleration Ray tracing 8K HDR gaming Victory measured in milliseconds NVIDIA Up your creative game Stream like a boss |
| Product description: | KFA2 GeForce RTX 3090 SG (1-Click OC) - graphics card - GF RTX 3090 - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3090 |
| Memory: | 24 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 19.5 Gbps |
| Boost clock: | 1710 MHz |
| Cuda cores: | 10496 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 8192 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.1 cm x 32.9 cm x 13 cm |
Aprašymas
The advanced KFA2 Serious Gaming Edition has equipped with 1-Clip Booster, which can be installed at the backplate and it is the precision and quality that win. When the fan is at the back the PCB is in fact much shorter than the cooler and the key is to allow air to flow as easily as they could, therefore KFA2 built larger holes that allow air to flow through to fulfill the first requirement.
Apart from that, the advantage of adding a fan on the backplate, the 1-Clip Booster fan design sucks the air out instead of blowing the air in, creating a technically correct push-pull cooling effect. When this additional fan is used, it can achieve better performance as if a GPU running with a normal backplate.
Funkcijos
The ultimate play
Silent extreme technology
Exclusive fan blade
DLSS AI acceleration
Ray tracing
8K HDR gaming
Victory measured in milliseconds NVIDIA
Up your creative game
Stream like a boss