KFA2 RTX 3060 12GB GDDR6 192-bit
Gamintojas: KFA2
Prekės kodas (MPN): 36NOL7MD1VOK
Prekės kodas (MPN): 36NOL7MD1VOK
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 443,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | KFA2 GeForce RTX 3060 (1-Click OC) - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 15 Gbps |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, Vulkan, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.15 cm x 25.8 cm x 12.6 cm |
Aprašymas Like all GeForce RTX Series GPUs, the GeForce RTX 3060 supports the trifecta of GeForce gaming innovations: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex and NVIDIA Broadcast, which accelerate performance and enhance image quality. Together with real-time ray tracing, these technologies are the foundation of the GeForce gaming platform, which brings unparalleled performance and features to games and gamers everywhere. Equipped with twin 90mm fans and a special practical design for heat dissipation, the exclusive carbon texture and outlook bring out the ultimate coolness of the card. |
| Product description: | KFA2 GeForce RTX 3060 (1-Click OC) - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 15 Gbps |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, Vulkan, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.15 cm x 25.8 cm x 12.6 cm |
Aprašymas
Like all GeForce RTX Series GPUs, the GeForce RTX 3060 supports the trifecta of GeForce gaming innovations: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex and NVIDIA Broadcast, which accelerate performance and enhance image quality. Together with real-time ray tracing, these technologies are the foundation of the GeForce gaming platform, which brings unparalleled performance and features to games and gamers everywhere. Equipped with twin 90mm fans and a special practical design for heat dissipation, the exclusive carbon texture and outlook bring out the ultimate coolness of the card.