INTELLINET 561044 24-Port Gigabit Switch
Gamintojas: IC INTRACOM
Prekės kodas (MPN): 561044
Prekės kodas (MPN): 561044
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 170,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intellinet 24-Port Gigabit Ethernet Switch with 2 SFP Ports, 24 x 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports + 2 x SFP, I |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 52 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, Energy Efficient Et |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 20.8 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos 0/100/1000 auto-sensing ports automatically detect optimal network speeds Two small form-factor pluggable GBIC module slots All RJ45 ports with Auto-MDIX support Supports NWay auto-negotiation Store and forward switching architecture Full/half duplex operation Complies with the IEEE 802.3az specification Green Ethernet power-saving technology deactivates unused ports and adjusts power levels based on the cable length Supports 802.3x flow control for full duplex mode and collision-based backpressure for half duplex mode 52 Gbps switch fabric Supports Jumbo frames 9 kBytes 512 kBytes buffer memory Supports up to 8K MAC address entries Fanless design ideal for silent operation Includes 19" rackmount brackets Supports MAC address auto-learning and auto-aging |
| Product description: | Intellinet 24-Port Gigabit Ethernet Switch with 2 SFP Ports, 24 x 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports + 2 x SFP, I |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 52 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, Energy Efficient Et |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 20.8 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
0/100/1000 auto-sensing ports automatically detect optimal network speeds
Two small form-factor pluggable GBIC module slots
All RJ45 ports with Auto-MDIX support
Supports NWay auto-negotiation
Store and forward switching architecture
Full/half duplex operation
Complies with the IEEE 802.3az specification
Green Ethernet power-saving technology deactivates unused ports and adjusts power levels based on the cable length
Supports 802.3x flow control for full duplex mode and collision-based backpressure for half duplex mode
52 Gbps switch fabric
Supports Jumbo frames 9 kBytes
512 kBytes buffer memory
Supports up to 8K MAC address entries
Fanless design ideal for silent operation
Includes 19" rackmount brackets
Supports MAC address auto-learning and auto-aging