INTEL Xeon Scalable 8351N 2.4GHz Tray
Gamintojas: INTEL
Prekės kodas (MPN): CD8068904582702
Prekės kodas (MPN): CD8068904582702
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4623,33 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Xeon Platinum 8351N / 2.4 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Platinum 8351N (3rd Gen) |
| Number of cores: | 36-core / 72 threads |
| Cache: | 54 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.4 GHz |
| Max turbo speed: | 3.5 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
Aprašymas Intel Xeon Platinum processors are the foundation for secure, agile, hybrid-cloud data centers. With uncompromising security and exceptional two, four, and eight+ socket processing performance, these processors are built for mission-critical, real-time analytics, machine learning, and artificial intelligence and multi-cloud workloads. With trusted, hardware-enhanced data service delivery, this processor family delivers monumental leaps in I/O, memory, storage and network technologies to harness actionable insights from increasingly data-fueled world. Funkcijos Pervasive, breakthrough performance enables greater efficiencies and lower TCO Strong, capable platforms for the hybrid-cloud, data-fueled enterprise Breakthrough HPC and high-performance data analytics innovation Next-generation platform for cloud-optimized 5G-ready networks |
| Product description: | Intel Xeon Platinum 8351N / 2.4 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Platinum 8351N (3rd Gen) |
| Number of cores: | 36-core / 72 threads |
| Cache: | 54 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.4 GHz |
| Max turbo speed: | 3.5 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
Aprašymas
Intel Xeon Platinum processors are the foundation for secure, agile, hybrid-cloud data centers. With uncompromising security and exceptional two, four, and eight+ socket processing performance, these processors are built for mission-critical, real-time analytics, machine learning, and artificial intelligence and multi-cloud workloads. With trusted, hardware-enhanced data service delivery, this processor family delivers monumental leaps in I/O, memory, storage and network technologies to harness actionable insights from increasingly data-fueled world.
Funkcijos
Pervasive, breakthrough performance enables greater efficiencies and lower TCO
Strong, capable platforms for the hybrid-cloud, data-fueled enterprise
Breakthrough HPC and high-performance data analytics innovation
Next-generation platform for cloud-optimized
5G-ready networks