INTEL Xeon Scalable 6338T 2.1GHz Tray
Gamintojas: INTEL
Prekės kodas (MPN): CD8068904658201
Prekės kodas (MPN): CD8068904658201
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4186,56 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Xeon Gold 6338T / 2.1 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 6338T (3rd Gen) |
| Number of cores: | 24-core / 48 threads |
| Cache: | 36 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.1 GHz |
| Max turbo speed: | 3.4 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads. |
| Product description: | Intel Xeon Gold 6338T / 2.1 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 6338T (3rd Gen) |
| Number of cores: | 24-core / 48 threads |
| Cache: | 36 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.1 GHz |
| Max turbo speed: | 3.4 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads.