INTEL Xeon Scalable 5315Y 3.2GHz Tray
Gamintojas: INTEL
Prekės kodas (MPN): CD8068904665802
Prekės kodas (MPN): CD8068904665802
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1367,44 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Xeon Gold 5315Y / 3.2 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 5315Y (3rd Gen) |
| Number of cores: | 8-core / 16 threads |
| Cache: | 12 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 3.2 GHz |
| Max turbo speed: | 3.6 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads. |
| Product description: | Intel Xeon Gold 5315Y / 3.2 GHz processor - OEM |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 5315Y (3rd Gen) |
| Number of cores: | 8-core / 16 threads |
| Cache: | 12 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 3.2 GHz |
| Max turbo speed: | 3.6 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads.