INTEL Xeon Scalable 4316 2.3GHz Boxed
Gamintojas: INTEL
Prekės kodas (MPN): BX806894316
Prekės kodas (MPN): BX806894316
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1515,90 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Xeon Silver 4316 / 2.3 GHz processor - Box |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Silver 4316 |
| Number of cores: | 20-core / 40 threads |
| Cache: | 30 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.3 GHz |
| Max turbo speed: | 3.4 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Intel Xeon Silver processors deliver essential performance, improved memory speed, and power efficiency. Hardware-enhanced performance required for entry data center computes, network and storage. Funkcijos Pervasive, breakthrough performance enables greater efficiencies and lower TCO Strong, capable platforms for the hybrid-cloud, data-fueled enterprise Next-generation platform for cloud-optimized, 5G-ready networks Breakthrough HPC and high-performance data analytics innovation |
| Product description: | Intel Xeon Silver 4316 / 2.3 GHz processor - Box |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Silver 4316 |
| Number of cores: | 20-core / 40 threads |
| Cache: | 30 MB |
| Compatible processor socket: | LGA4189 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.3 GHz |
| Max turbo speed: | 3.4 GHz |
| Manufacturing process: | 10 nm |
| Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Tech |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Intel Xeon Silver processors deliver essential performance, improved memory speed, and power efficiency. Hardware-enhanced performance required for entry data center computes, network and storage.
Funkcijos
Pervasive, breakthrough performance enables greater efficiencies and lower TCO
Strong, capable platforms for the hybrid-cloud, data-fueled enterprise
Next-generation platform for cloud-optimized, 5G-ready networks
Breakthrough HPC and high-performance data analytics innovation