INTEL Xeon Gold 5520+ 2.2GHz Box CPU
Gamintojas: INTEL
Prekės kodas (MPN): BX807225520
Prekės kodas (MPN): BX807225520
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2012,64 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Xeon Gold 5520+ / 2.2 GHz processor - Box |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 5520+ (5th Gen) |
| Number of cores: | 28-core / 56 threads |
| Cache: | 52.5 MB |
| Compatible processor socket: | FCLGA4677 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.2 GHz |
| Max turbo speed: | 4 GHz |
| Manufacturing process: | 7 nm |
| Features: | Intel On Demand Feature Activation, Intel Data Streaming Accelerator (DSA), Intel Advanced Matrix Extensio |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads. Funkcijos Intel AES New Instructions (AES-NI) for advanced encryption Single Intel Xeon Gold processor for optimized server performance |
| Product description: | Intel Xeon Gold 5520+ / 2.2 GHz processor - Box |
| Product type: | Processor |
| Processor type: | Intel Xeon Gold 5520+ (5th Gen) |
| Number of cores: | 28-core / 56 threads |
| Cache: | 52.5 MB |
| Compatible processor socket: | FCLGA4677 Socket |
| Processor qty: | 1 |
| Clock speed: | 2.2 GHz |
| Max turbo speed: | 4 GHz |
| Manufacturing process: | 7 nm |
| Features: | Intel On Demand Feature Activation, Intel Data Streaming Accelerator (DSA), Intel Advanced Matrix Extensio |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
With support for higher memory speeds, enhanced memory capacity, and up-to four-socket scalability, Intel Xeon Gold processors deliver improved performance, enhanced memory capabilities, advanced security technologies, and built-in workload acceleration. These processors are optimized for demanding mainstream data center, cloud compute, and network and storage workloads. With up to four-socket scalability, they are suitable for an expanded range of workloads.
Funkcijos
Intel AES New Instructions (AES-NI) for advanced encryption
Single Intel Xeon Gold processor for optimized server performance