INNO3D GeForce RTX4060Ti Twin X2 OC 8GB
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N406T2-08D6X-171153N
Prekės kodas (MPN): N406T2-08D6X-171153N
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 585,66 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4060 Ti TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2310 MHz |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas The INN03D GeForce RTX 4060 Ti TWIN X2/OC DLSS 3 boasts its Ada architecture. Tailored for compact form factor builds, the INN03D TWIN X2/OC dual-slot design serves as the ideal choice. This advanced graphics card not only offers exceptional performance but also captivates with its stylish, contemporary design. Game, stream and create. The GeForce RTX 4060 Ti lets you take on the latest games and apps with the ultra-efficient NVIDIA Ada Lovelace architecture. Experience immersive, Al-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge your creative process and productivity with NVIDIA Studio. Funkcijos Hyperreallstlc, hyperfast The performance multiplier, powered by AI Victory measured in Milliseconds Your ideas, accelerated by NVIDIA Studio NVIDIA encoder Your AI-powered home studio Connect your creative worlds to a universe of possibilities The app that puts the AI in painting GeForce Experience RTX Video Super Resolution NVIDIA G-SYNC Resizable BAR |
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4060 Ti TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2310 MHz |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
The INN03D GeForce RTX 4060 Ti TWIN X2/OC DLSS 3 boasts its Ada architecture. Tailored for compact form factor builds, the INN03D TWIN X2/OC dual-slot design serves as the ideal choice.
This advanced graphics card not only offers exceptional performance but also captivates with its stylish, contemporary design. Game, stream and create. The GeForce RTX 4060 Ti lets you take on the latest games and apps with the ultra-efficient NVIDIA Ada Lovelace architecture.
Experience immersive, Al-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge your creative process and productivity with NVIDIA Studio.
Funkcijos
Hyperreallstlc, hyperfast
The performance multiplier, powered by AI
Victory measured in Milliseconds
Your ideas, accelerated by NVIDIA Studio
NVIDIA encoder
Your AI-powered home studio
Connect your creative worlds to a universe of possibilities
The app that puts the AI in painting
GeForce Experience
RTX Video Super Resolution
NVIDIA G-SYNC
Resizable BAR