INNO3D GeForce RTX3050 Twin X2 OC V2 8GB
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N30502-08D6X-1711VA41
Prekės kodas (MPN): N30502-08D6X-1711VA41
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 338,78 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 OC - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1552 MHz |
| Boost clock: | 1792 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | DisplayPort HDMI DVI-D |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 22.2 cm x 12 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas Inno3D announced its new Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 ОС to the RTX 30 Series line-up powered by the advanced NVIDIA Ampere architecture - cooled with dual 9cm fans to maintain optimal level temperature when this card is powering your gaming session. The GeForce RTX 3050 is built with the powerful graphics performance of the NVIDIA Ampere architecture. It offers dedicated 2nd gen RT Cores and 3rd gen Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and high-speed G6 memory to tackle the latest games. Step up to GeForce RTX. Funkcijos Nvidia Ampere architecture Victory measured in milliseconds Game Ready drivers Built for live streaming Your AI-powered home studio Up your creative game Powerful dual fan Back plate design |
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 OC - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1552 MHz |
| Boost clock: | 1792 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | DisplayPort HDMI DVI-D |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 22.2 cm x 12 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
Inno3D announced its new Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 ОС to the RTX 30 Series line-up powered by the advanced NVIDIA Ampere architecture - cooled with dual 9cm fans to maintain optimal level temperature when this card is powering your gaming session.
The GeForce RTX 3050 is built with the powerful graphics performance of the NVIDIA Ampere architecture. It offers dedicated 2nd gen RT Cores and 3rd gen Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and high-speed G6 memory to tackle the latest games. Step up to GeForce RTX.
Funkcijos
Nvidia Ampere architecture
Victory measured in milliseconds
Game Ready drivers
Built for live streaming
Your AI-powered home studio
Up your creative game
Powerful dual fan
Back plate design