INNO3D GeForce RTX 4070 SUPER Twin X2 OC
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N407S2-126XX-186162N
Prekės kodas (MPN): N407S2-126XX-186162N
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1053,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4070 Super - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 1980 MHz |
| Boost clock: | 2505 MHz |
| Cuda cores: | 7168 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas The Inno3D GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC is a powerful graphics card designed to elevate gaming and creative work. With its NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER graphics processor, this card delivers exceptional speed and efficiency and supports advanced features like real-time ray tracing and AI-enhanced graphics. The inclusion of 12 GB of GDDR6X SDRAM ensures that games and applications run smoothly, even at high resolutions and settings. Furthermore, the card's support for up to 4 monitors and VR readiness makes it a versatile choice for gamers and professionals alike. Whether you're looking to enhance your gaming rig or boost your productivity in creative applications, the GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC offers the performance and features you need. Funkcijos 12 GB GDDR6X SDRAM for high-speed data processing Supports up to 4 monitors, enhancing multitasking and productivity VR Ready for an immersive virtual reality experience Boost clock speed of 2505 MHz for superior gaming performance Features HDMI and DisplayPort outputs for versatile connectivity options |
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4070 Super - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 1980 MHz |
| Boost clock: | 2505 MHz |
| Cuda cores: | 7168 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
The Inno3D GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC is a powerful graphics card designed to elevate gaming and creative work. With its NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER graphics processor, this card delivers exceptional speed and efficiency and supports advanced features like real-time ray tracing and AI-enhanced graphics. The inclusion of 12 GB of GDDR6X SDRAM ensures that games and applications run smoothly, even at high resolutions and settings. Furthermore, the card's support for up to 4 monitors and VR readiness makes it a versatile choice for gamers and professionals alike. Whether you're looking to enhance your gaming rig or boost your productivity in creative applications, the GeForce RTX 4070 SUPER TWIN X2 OC offers the performance and features you need.
Funkcijos
12 GB GDDR6X SDRAM for high-speed data processing
Supports up to 4 monitors, enhancing multitasking and productivity
VR Ready for an immersive virtual reality experience
Boost clock speed of 2505 MHz for superior gaming performance
Features HDMI and DisplayPort outputs for versatile connectivity options