INNO3D GeForce RTX 4060Ti iChill X3 8GB
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): C406T3-08D6X-17113389
Prekės kodas (MPN): C406T3-08D6X-17113389
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 625,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GEFORCE RTX 4060 Ti 8GB ICHILL X3 - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2310 MHz |
| Boost clock: | 2595 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6 cm x 29.4 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas Introducing the GeForce RTX 4060 Ti X3 high-performance GPU, equipped with the iCHILL X3 cooler, get great balance of both performance and cooling. Take on games and applications, experience immersive, AI-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge the creative process and productivity. Funkcijos Ray-tracing technique NVIDIA DLSS 3 AI Low latency and perfect response Metal backplate Nickel-plated composite heat pipes Low-noise fan blade design |
| Product description: | Inno3D GEFORCE RTX 4060 Ti 8GB ICHILL X3 - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Core clock: | 2310 MHz |
| Boost clock: | 2595 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6 cm x 29.4 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
Introducing the GeForce RTX 4060 Ti X3 high-performance GPU, equipped with the iCHILL X3 cooler, get great balance of both performance and cooling. Take on games and applications, experience immersive, AI-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge the creative process and productivity.
Funkcijos
Ray-tracing technique
NVIDIA DLSS 3 AI
Low latency and perfect response
Metal backplate
Nickel-plated composite heat pipes
Low-noise fan blade design