INNO3D GeForce RTX 4060 Twin X2 OC 8GB
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N40602-08D6X-173051N
Prekės kodas (MPN): N40602-08D6X-173051N
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 435,28 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4060 TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 1830 MHz |
| Boost clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas Elevate the gaming experience with the Inno3D GeForce RTX 4060 Twin X2 OC. Ideal for a compact form factor system, the dual slot configuration offers the perfect fit. This graphics card provides exceptional performance and boasts an eye-catching, contemporary design. Funkcijos Ray-tracing technique NVIDIA DLSS 3 AI Low latency and perfect response Powerful dual fan setup Dual slotform factor Smooth surface Optimized fin thickness and spacing Multi functional backplate |
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 4060 TWIN X2 OC - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 1830 MHz |
| Boost clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 4.2 cm x 25 cm x 11.8 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
Elevate the gaming experience with the Inno3D GeForce RTX 4060 Twin X2 OC. Ideal for a compact form factor system, the dual slot configuration offers the perfect fit. This graphics card provides exceptional performance and boasts an eye-catching, contemporary design.
Funkcijos
Ray-tracing technique
NVIDIA DLSS 3 AI
Low latency and perfect response
Powerful dual fan setup
Dual slotform factor
Smooth surface
Optimized fin thickness and spacing
Multi functional backplate