INNO3D GeForce RTX 4060 Compact 8GB
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N40601-08D6-173050N
Prekės kodas (MPN): N40601-08D6-173050N
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 413,10 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GEFORCE RTX 4060 COMPACT - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 1830 MHz |
| Boost clock: | 2460 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.9 cm x 15.5 cm x 12.2 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas The INNO3D GeForce RTX 4060 COMPACT DLSS 3, the NVIDIA GPU boasting its advanced Ada architecture. Tailored for compact form factor builds, the INNO3D COMPACT design serves as the ideal choice. This cutting-edge graphics card not only offers exceptional performance but also captivates with its stylish, contemporary design. Game. stream. create, The GeForce RTX 4060 lets you take on the games and apps with the ultra-efficient NVIDIA Ada Lovelace architecture. Experience immersive. Al-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge your creative process and productivity with NVIDIA Studio. Funkcijos Cutting-edge GPUs - NVIDIA Ada Lovelace architecture Realistic and immersive graphics - dedicated ray tracing cores Al-Accelerated performance - NVIDIA DLSS 3 Game-winning responsiveness - NVIDIA Reflex low-latency platform Built for live streaming - NVIDIA encoder AI-enhanced voice and video - RTX video super resolution and NVIDIA broadcast Fast-track your creativity - NVIDIA Studio Performance and reliability - game ready and studio drivers |
| Product description: | Inno3D GEFORCE RTX 4060 COMPACT - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Core clock: | 1830 MHz |
| Boost clock: | 2460 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.9 cm x 15.5 cm x 12.2 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
The INNO3D GeForce RTX 4060 COMPACT DLSS 3, the NVIDIA GPU boasting its advanced Ada architecture. Tailored for compact form factor builds, the INNO3D COMPACT design serves as the ideal choice. This cutting-edge graphics card not only offers exceptional performance but also captivates with its stylish, contemporary design.
Game. stream. create, The GeForce RTX 4060 lets you take on the games and apps with the ultra-efficient NVIDIA Ada Lovelace architecture. Experience immersive. Al-accelerated gaming with ray tracing and DLSS 3, and supercharge your creative process and productivity with NVIDIA Studio.
Funkcijos
Cutting-edge GPUs - NVIDIA Ada Lovelace architecture
Realistic and immersive graphics - dedicated ray tracing cores
Al-Accelerated performance - NVIDIA DLSS 3
Game-winning responsiveness - NVIDIA Reflex low-latency platform
Built for live streaming - NVIDIA encoder
AI-enhanced voice and video - RTX video super resolution and NVIDIA broadcast
Fast-track your creativity - NVIDIA Studio
Performance and reliability - game ready and studio drivers