INNO3D GeForce RTX 3050 Twin X2
Gamintojas: INNOVISION
Prekės kodas (MPN): N30502-08D6-1190VA42
Prekės kodas (MPN): N30502-08D6-1190VA42
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 454,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1552 MHz |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 12 cm |
Aprašymas INNO3D announced its INNO3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 to the RTX 30 Series line-up powered by the advanced NVIDIA Ampere architecture - cooled with dual 9cm fans to maintain optimal level temperature when this card is powering your gaming session. With its efficient, high-performance architecture and the second generation of NVIDIA RTX, the GeForce RTX 3050 brings amazing hardware ray-tracing capabilities and support for NVIDIA DLSS and other technologies. Like all RTX 30 Series GPUs, the RTX 3050 supports the trifecta of GeForce gaming innovations: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex and NVIDIA Broadcast, which accelerate performance and enhance image quality. Together with real-time ray tracing, these technologies are the foundation of the GeForce gaming platform, which brings unparalleled performance and features to games and gamers everywhere. |
| Product description: | Inno3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1552 MHz |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 12 cm |
Aprašymas
INNO3D announced its INNO3D GeForce RTX 3050 TWIN X2 to the RTX 30 Series line-up powered by the advanced NVIDIA Ampere architecture - cooled with dual 9cm fans to maintain optimal level temperature when this card is powering your gaming session.
With its efficient, high-performance architecture and the second generation of NVIDIA RTX, the GeForce RTX 3050 brings amazing hardware ray-tracing capabilities and support for NVIDIA DLSS and other technologies. Like all RTX 30 Series GPUs, the RTX 3050 supports the trifecta of GeForce gaming innovations: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex and NVIDIA Broadcast, which accelerate performance and enhance image quality. Together with real-time ray tracing, these technologies are the foundation of the GeForce gaming platform, which brings unparalleled performance and features to games and gamers everywhere.