I-TEC USB3.0/USB-C/TB 3x4K Dock G2 PD100
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): CATRIPLE4KDOCKPD2
Prekės kodas (MPN): CATRIPLE4KDOCKPD2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 21 vnt. 1-5 d.d. 21 / - vnt. | 242,01 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C / USB4 / USB 3.0 Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - 3 x HDMI, 2 x DP - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C / USB4 / USB 3.0 Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 |
| Video interfaces: | 3 x HDMI, 2 x DP |
| Dimensions (wxdxh): | 22.3 cm x 9.2 cm x 3 cm |
| Weight: | 365 g |
| Colour: | Grey |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter 160 Watt Power Provided |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas A powerful professional docking station Gen 2 that supports output to up to three external monitors in up to 4K high resolution. The dock can be used with virtually all notebooks as it supports connection to all common ports: USB 3.0, USB-C and Thunderbolt" 3/4, while supporting all common current operating systems. However, connection to three monitors will only be possible if the laptop has a Thunderbolt" 3/4 port or a USB-C port that supports video transfer (USB-C DP Alt mode). If connected to notebook with USB 3.0 port, only two monitors will be supported. Plenty of USB ports (all support Gen 2 speeds of up to 10 Gbps), reliable and fast connection to the corporate network thanks to the integrated LAN port and support for installation behind the monitor all make this docking station the ideal companion for true professionals. Of course, it supports charging of your laptop or tablet, up to 100 W. |
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C / USB4 / USB 3.0 Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - 3 x HDMI, 2 x DP - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C / USB4 / USB 3.0 Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 |
| Video interfaces: | 3 x HDMI, 2 x DP |
| Dimensions (wxdxh): | 22.3 cm x 9.2 cm x 3 cm |
| Weight: | 365 g |
| Colour: | Grey |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter 160 Watt Power Provided |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
A powerful professional docking station Gen 2 that supports output to up to three external monitors in up to 4K high resolution. The dock can be used with virtually all notebooks as it supports connection to all common ports: USB 3.0, USB-C and Thunderbolt" 3/4, while supporting all common current operating systems. However, connection to three monitors will only be possible if the laptop has a Thunderbolt" 3/4 port or a USB-C port that supports video transfer (USB-C DP Alt mode). If connected to notebook with USB 3.0 port, only two monitors will be supported.
Plenty of USB ports (all support Gen 2 speeds of up to 10 Gbps), reliable and fast connection to the corporate network thanks to the integrated LAN port and support for installation behind the monitor all make this docking station the ideal companion for true professionals. Of course, it supports charging of your laptop or tablet, up to 100 W.