I-TEC USB-C Dual HDMI Docking Station
Gamintojas: I-TEC
Prekės kodas (MPN): C31DUALHDMIDOCKPD
Prekės kodas (MPN): C31DUALHDMIDOCKPD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. | - | 135,34 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / Thunderbolt 5 - 2 x HDMI - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / Thunderbolt 5 |
| Video interfaces: | 2 x HDMI |
| Dimensions (wxdxh): | 11.3 cm x 11.3 cm x 4 cm |
| Weight: | 242 g |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The i-Tec C31DUALHDMIDOCKPD docking station enhances productivity with multiple interface options and powerful connectivity. With support for dual displays via 2 x HDMI, users can experience seamless multitasking. The docking station includes a USB-C cable integrated for easy connectivity and provides up to two monitors for an expanded visual workspace. Featuring a 1 m cable length, this station accommodates different setups while ensuring data transfer rates up to 10 Gbps. The built-in LED indicator and on/off switch offer convenience for monitoring power usage. Funkcijos Supports dual displays with 2 x HDMI interfaces Integrated USB-C cable for easy connectivity Up to 10 Gbps data transfer speed On/off switch with LED indicator Compatible with a range of devices including Thunderbolt |
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / Thunderbolt 5 - 2 x HDMI - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / Thunderbolt 5 |
| Video interfaces: | 2 x HDMI |
| Dimensions (wxdxh): | 11.3 cm x 11.3 cm x 4 cm |
| Weight: | 242 g |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The i-Tec C31DUALHDMIDOCKPD docking station enhances productivity with multiple interface options and powerful connectivity. With support for dual displays via 2 x HDMI, users can experience seamless multitasking. The docking station includes a USB-C cable integrated for easy connectivity and provides up to two monitors for an expanded visual workspace. Featuring a 1 m cable length, this station accommodates different setups while ensuring data transfer rates up to 10 Gbps. The built-in LED indicator and on/off switch offer convenience for monitoring power usage.
Funkcijos
Supports dual displays with 2 x HDMI interfaces
Integrated USB-C cable for easy connectivity
Up to 10 Gbps data transfer speed
On/off switch with LED indicator
Compatible with a range of devices including Thunderbolt