I-TEC USB-C Dual Display Docking Station
Gamintojas: I-TEC
Prekės kodas (MPN): C31HDMIDPDOCKPD100
Prekės kodas (MPN): C31HDMIDPDOCKPD100
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | - | 165,75 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 - HDMI, DP - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 |
| Video interfaces: | HDMI, DP |
| Bundled with: | I-Tec Universal Charger 112 W |
| Dimensions (wxdxh): | 11.3 cm x 11.3 cm x 4 cm |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter AC 100-240 V (50 - 60 Hz) 112 Watt Power Provided |
Aprašymas USB-C office docking station with support for up to 2 external monitors with 4K resolution. The station is compatible with any laptop equipped with a USB-C or Thunderbolt 3 port. 6x USB ports, reliable and quick connection to your business network thanks to an integrated LAN port and support for installation behind a monitor make the docking station an ideal partner for professionals. And of course, the station is capable of charging your laptop or tablet with up to 100 W. Integrated latest DP 1.4 protocol supports 5K/60 Hz resolution, making the device suitable for even professional graphics designers, data analysts, film editors and, of course, fans of HD video. Funkcijos Connect up to two 4K/30 Hz external monitors Power delivery: up to 100 W (USB-C power adapter with a total power of 112 W is included) 1x HDMI, 1x DisplayPort 3x USB 3.1, 1x USB-C 3.1 and 2x USB 2.0 for easy connection of your USB devices and peripherals. Gigabit Ethernet RJ-45 provides reliable, robust and high-speed Internet connection supporting 10/100/1000 Mbps speeds Combined jack for audio and microphone on the front panel Kensington lock protects against theft, particularly in shared offices or public spaces On/off switch for maximum energy savings The station features VESA support, allowing smart vertical installation behind a VESA compatible monitor Supports Windows 10, macOS X, Android, ChromeOS and Linux |
| Product description: | i-Tec - docking station - USB-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 - HDMI, DP - 1GbE |
| Product type: | Docking station |
| Docking interface: | USB-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 |
| Video interfaces: | HDMI, DP |
| Bundled with: | I-Tec Universal Charger 112 W |
| Dimensions (wxdxh): | 11.3 cm x 11.3 cm x 4 cm |
| Localisation: | Europe |
| Networking: | Gigabit Ethernet |
| Power: | Power adapter AC 100-240 V (50 - 60 Hz) 112 Watt Power Provided |
Aprašymas
USB-C office docking station with support for up to 2 external monitors with 4K resolution. The station is compatible with any laptop equipped with a USB-C or Thunderbolt 3 port. 6x USB ports, reliable and quick connection to your business network thanks to an integrated LAN port and support for installation behind a monitor make the docking station an ideal partner for professionals. And of course, the station is capable of charging your laptop or tablet with up to 100 W.
Integrated latest DP 1.4 protocol supports 5K/60 Hz resolution, making the device suitable for even professional graphics designers, data analysts, film editors and, of course, fans of HD video.
Funkcijos
Connect up to two 4K/30 Hz external monitors
Power delivery: up to 100 W (USB-C power adapter with a total power of 112 W is included)
1x HDMI, 1x DisplayPort
3x USB 3.1, 1x USB-C 3.1 and 2x USB 2.0 for easy connection of your USB devices and peripherals. Gigabit Ethernet RJ-45 provides reliable, robust and high-speed Internet connection supporting 10/100/1000 Mbps speeds
Combined jack for audio and microphone on the front panel
Kensington lock protects against theft, particularly in shared offices or public spaces
On/off switch for maximum energy savings
The station features VESA support, allowing smart vertical installation behind a VESA compatible monitor
Supports Windows 10, macOS X, Android, ChromeOS and Linux