HUAWEI S1720-10GW-PWR-2P 8 Ethernet
Gamintojas: HUAWEI TECHNOLOGIES
Prekės kodas (MPN): 98010576
Prekės kodas (MPN): 98010576
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 318,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Huawei S1720-10GW-PWR-2P - switch - 8 ports - Managed |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 124 W |
| Performance: | Forwarding performance: 15 Mpps Switching capacity: 68 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIPng |
| Remote management protocol: | HTTP |
| Features: | Trunking, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, Weighted Round Robin (WRR) queuing, |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 22 cm x 4.36 cm |
Aprašymas The S1700 series enterprise switches are next-generation energy-saving Ethernet access switches. The S1700 uses high-performance hardware, which offers a wide array of features to help customers build secure, reliable, high-performance networks. The S1700 is easy to install and maintain, and is ideal for small-sized and medium-sized enterprises, Internet cafes, hotels, and schools. Funkcijos Innovative energy-saving design Non-blocking and high-speed forwarding Convenient management and maintenance Powerful security performance Great networking and bandwidth extensibility |
| Product description: | Huawei S1720-10GW-PWR-2P - switch - 8 ports - Managed |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 124 W |
| Performance: | Forwarding performance: 15 Mpps Switching capacity: 68 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIPng |
| Remote management protocol: | HTTP |
| Features: | Trunking, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, Weighted Round Robin (WRR) queuing, |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 22 cm x 4.36 cm |
Aprašymas
The S1700 series enterprise switches are next-generation energy-saving Ethernet access switches. The S1700 uses high-performance hardware, which offers a wide array of features to help customers build secure, reliable, high-performance networks. The S1700 is easy to install and maintain, and is ideal for small-sized and medium-sized enterprises, Internet cafes, hotels, and schools.
Funkcijos
Innovative energy-saving design
Non-blocking and high-speed forwarding
Convenient management and maintenance
Powerful security performance
Great networking and bandwidth extensibility