HPE SN3600B 32Gb 24/8 FC Switch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): Q1H70B
Prekės kodas (MPN): Q1H70B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 12507,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE StoreFabric SN3600B - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 32Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 Frame buffers: 2000 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP |
| Features: | Full duplex capability, Syslog support, IP address filtering, firmware upgradable, Quality of Service (QoS |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The HPE StoreFabric SN3600B switch is designed to build a flash-ready infrastructure and it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC support as well. Funkcijos Flash-ready performance Operational simplicity |
| Product description: | HPE StoreFabric SN3600B - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 32Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 Frame buffers: 2000 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP |
| Features: | Full duplex capability, Syslog support, IP address filtering, firmware upgradable, Quality of Service (QoS |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The HPE StoreFabric SN3600B switch is designed to build a flash-ready infrastructure and it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC support as well.
Funkcijos
Flash-ready performance
Operational simplicity