HPE SN3600B 24/8 8p 32Gb SW SFP FC Swch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R7R97A
Prekės kodas (MPN): R7R97A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 26836,95 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SN3600B 32Gb 24-port/8-port Active Fibre Channel Switch - switch - 8 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 32Gb Fibre Channel SFP28 + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP28 Ports on Demand |
| Performance: | Aggregate switching bandwidth: 768 Gbps |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, SCP, RBAC, Trusted Switch, Secure RPC |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power supply not installed |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas Are you struggling to meet the I/O demands of hyperscale virtualization, cloud, or growing flash-based SANs? HPE B-series SN3600B Fiber Channel Switch provides Gen6 32 Gb Fiber Channel (FC) in an ultra-dense 1U format from 8-ports up to 24-ports, and is affordable for limited budgets. It can replace three generations of FC with its backward compatibility with 4, 8, and 16 Gb FC for your investment protection. Designed to build a flash-ready infrastructure, it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC ready support as well. SAN simplicity is achieved with a simple 3-step install process and SAN deployments with HPE 3PAR all-flash storage are automated using HPE Smart SAN for HPE 3PAR software. Funkcijos Flash-ready performance Operational simplicity |
| Product description: | HPE SN3600B 32Gb 24-port/8-port Active Fibre Channel Switch - switch - 8 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 32Gb Fibre Channel SFP28 + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP28 Ports on Demand |
| Performance: | Aggregate switching bandwidth: 768 Gbps |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, SCP, RBAC, Trusted Switch, Secure RPC |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power supply not installed |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
Are you struggling to meet the I/O demands of hyperscale virtualization, cloud, or growing flash-based SANs? HPE B-series SN3600B Fiber Channel Switch provides Gen6 32 Gb Fiber Channel (FC) in an ultra-dense 1U format from 8-ports up to 24-ports, and is affordable for limited budgets. It can replace three generations of FC with its backward compatibility with 4, 8, and 16 Gb FC for your investment protection. Designed to build a flash-ready infrastructure, it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC ready support as well. SAN simplicity is achieved with a simple 3-step install process and SAN deployments with HPE 3PAR all-flash storage are automated using HPE Smart SAN for HPE 3PAR software.
Funkcijos
Flash-ready performance
Operational simplicity