HPE SN3600B 24/8 8p 16Gb SW SFP+ FC Swch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R4G55B
Prekės kodas (MPN): R4G55B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 18897,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SN3600B 32Gb 24/8 8-port 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch - switch - 24 ports - Managed - rac |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 Frame buffers: 2000 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, SCP, RBAC, Trusted Switch, Secure RPC |
| Power: | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Are you struggling to meet the I/O demands of hyperscale virtualization, cloud, or growing flash-based SANs? HPE B-series SN3600B Fiber Channel Switch provides Gen6 32 Gb Fiber Channel (FC) in an ultra-dense 1U format and is affordable for limited budgets. It can replace three generations of FC with its backward compatibility with 4, 8, and 16 Gb FC for your investment protection. Designed to build a flash-ready infrastructure, it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC ready support as well. SAN simplicity is achieved with a simple 3-step install process and SAN deployments with HPE 3PAR all-flash storage are automated using HPE Smart SAN for HPE 3PAR software. Data reliability is enhanced with forward error correction (FEC) by automatically detecting and recovering bit error along with HPE Power Pack+ software, which maintains efficient SAN-health. Funkcijos 32Gb FC Gen6 affordability without compromise in functionality Flash-ready performance Operational simplicity |
| Product description: | HPE SN3600B 32Gb 24/8 8-port 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch - switch - 24 ports - Managed - rac |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 Frame buffers: 2000 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, SCP, RBAC, Trusted Switch, Secure RPC |
| Power: | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42.88 cm x 30.66 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 5.76 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Are you struggling to meet the I/O demands of hyperscale virtualization, cloud, or growing flash-based SANs? HPE B-series SN3600B Fiber Channel Switch provides Gen6 32 Gb Fiber Channel (FC) in an ultra-dense 1U format and is affordable for limited budgets. It can replace three generations of FC with its backward compatibility with 4, 8, and 16 Gb FC for your investment protection. Designed to build a flash-ready infrastructure, it specifically adapts to business application needs. Applications requiring more throughput and lower latency can take advantage of NVMe over FC ready support as well. SAN simplicity is achieved with a simple 3-step install process and SAN deployments with HPE 3PAR all-flash storage are automated using HPE Smart SAN for HPE 3PAR software. Data reliability is enhanced with forward error correction (FEC) by automatically detecting and recovering bit error along with HPE Power Pack+ software, which maintains efficient SAN-health.
Funkcijos
32Gb FC Gen6 affordability without compromise in functionality
Flash-ready performance
Operational simplicity