HPE SN2410M 48SFP28 8QSFP28 C2P TAA Swch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R0P74A
Prekės kodas (MPN): R0P74A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 40872,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE StoreFabric SN2410M - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 25 Gigabit SFP28 + 8 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Switching capacity: 4 Tbps Processing rate: 5.95 Bpps |
| Remote management protocol: | SNMP, Telnet, SSH, CLI |
| Features: | IGMP snooping, port mirroring, store and forward, IPv6 support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) suppor |
| Compliant standards: | X.509 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.6 cm x 43.8 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 8.52 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
| Designed for: | Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node, 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo, 4200 G |
Aprašymas How can you provide fast, reliable, and cost-effective connectivity in the data center with predictable performance? HPE StoreFabric SN2410M switches are ideal for modern server and storage networks. They are an ideal top-of-rack (ToR) solution with 10 GbE and 25 GbE or 100 GbE systems with wire-speed Layer 2 and 3 features that delivers predictable performance and zero packet loss at line-rate across all ports and packet sizes. Enhanced for storage with efficient design, it provides enterprise-level performance with attractive economics and outstanding ROI. Networks built on the HPE StoreFabric SN2410M are fast, reliable, and scalable while also being affordable and easy to manage. They support primary and secondary storage, providing consistently fair, fast, low-latency connectivity even under heavy workloads or a mix of different port speeds. This makes them ideal for storage, hyper converged, financial services, and media and entertainment deployments. Funkcijos High density data center switching Superior performance with future-proof growth Enhanced for demanding enterprise data centers and storage environments Unleash storage performance and improve flash ROI |
| Product description: | HPE StoreFabric SN2410M - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 25 Gigabit SFP28 + 8 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Switching capacity: 4 Tbps Processing rate: 5.95 Bpps |
| Remote management protocol: | SNMP, Telnet, SSH, CLI |
| Features: | IGMP snooping, port mirroring, store and forward, IPv6 support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) suppor |
| Compliant standards: | X.509 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.6 cm x 43.8 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 8.52 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
| Designed for: | Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node, 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo, 4200 G |
Aprašymas
How can you provide fast, reliable, and cost-effective connectivity in the data center with predictable performance? HPE StoreFabric SN2410M switches are ideal for modern server and storage networks. They are an ideal top-of-rack (ToR) solution with 10 GbE and 25 GbE or 100 GbE systems with wire-speed Layer 2 and 3 features that delivers predictable performance and zero packet loss at line-rate across all ports and packet sizes. Enhanced for storage with efficient design, it provides enterprise-level performance with attractive economics and outstanding ROI. Networks built on the HPE StoreFabric SN2410M are fast, reliable, and scalable while also being affordable and easy to manage. They support primary and secondary storage, providing consistently fair, fast, low-latency connectivity even under heavy workloads or a mix of different port speeds. This makes them ideal for storage, hyper converged, financial services, and media and entertainment deployments.
Funkcijos
High density data center switching
Superior performance with future-proof growth
Enhanced for demanding enterprise data centers and storage environments
Unleash storage performance and improve flash ROI