HPE ProLiant ML350 Gen10 4208
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P22094-421
Prekės kodas (MPN): P22094-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 11687,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Base - tower - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: United Kingdom, Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a SR Gen10) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Pricing type: | BTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Driving a wide range of workloads with a flexible, shorter and rackable chassis design that can fit in different physical environments, the secure HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers the ideal set of performance and expandability for changing business needs making it the choice for growing SMBs, remote/branch offices of large enterprises and data centers. Funkcijos Supports up to 2 Intel Xeon Silver processors for scalable performance DDR4 SDRAM with HPE SmartMemory for high-speed data processing Hot-swap storage bays for easy maintenance and upgrades Energy-efficient design with hot-plug power supply for reduced operational costs Four Gigabit Ethernet ports with PXE support and Wake on LAN (WoL) for enhanced connectivity |
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Base - tower - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: United Kingdom, Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a SR Gen10) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Pricing type: | BTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Driving a wide range of workloads with a flexible, shorter and rackable chassis design that can fit in different physical environments, the secure HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers the ideal set of performance and expandability for changing business needs making it the choice for growing SMBs, remote/branch offices of large enterprises and data centers.
Funkcijos
Supports up to 2 Intel Xeon Silver processors for scalable performance
DDR4 SDRAM with HPE SmartMemory for high-speed data processing
Hot-swap storage bays for easy maintenance and upgrades
Energy-efficient design with hot-plug power supply for reduced operational costs
Four Gigabit Ethernet ports with PXE support and Wake on LAN (WoL) for enhanced connectivity