HPE ProLiant DL380 Gen10 4215R 8C 3.2Ghz
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P24848-B21
Prekės kodas (MPN): P24848-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 10928,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4215R 3.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide (excluding China, Japan) |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4215R / 3.2 GHz (, up to 4 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC - PC4-23466 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 10GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers more in security, performance and expandability. The HPE ProLiant DL380 Gen10 server is securely designed to reduce costs and complexity. HPE memory offers unprecedented levels of performance for databases and analytic workloads. Run everything from basic to mission-critical applications and deploy with confidence. Funkcijos Flexible design making your investment expand as your business needs grow Security innovations World-class performance |
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4215R 3.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide (excluding China, Japan) |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4215R / 3.2 GHz (, up to 4 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC - PC4-23466 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 10GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers more in security, performance and expandability. The HPE ProLiant DL380 Gen10 server is securely designed to reduce costs and complexity. HPE memory offers unprecedented levels of performance for databases and analytic workloads. Run everything from basic to mission-critical applications and deploy with confidence.
Funkcijos
Flexible design making your investment expand as your business needs grow
Security innovations
World-class performance