HPE ProLiant DL380 Gen10 4210R 2.4GHz
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P24841-B21
Prekės kodas (MPN): P24841-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 12258,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 SMB Networking Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 32 GB - no H |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide (excluding China, Japan) |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Adaptable for diverse workloads and environments, the secure ProLiant DL380 Gen10 delivers world-class performance with the right balance of expandability and scalability. Designed for supreme versatility and resiliency, it is ideal for multiple environments. Funkcijos Defend applications and data Networking Choice (NC) server models provide greater flexibility in the primary networking selection Server configuration lock iLO security dashboard Workload performance advisor |
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 SMB Networking Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 32 GB - no H |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide (excluding China, Japan) |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Adaptable for diverse workloads and environments, the secure ProLiant DL380 Gen10 delivers world-class performance with the right balance of expandability and scalability. Designed for supreme versatility and resiliency, it is ideal for multiple environments.
Funkcijos
Defend applications and data
Networking Choice (NC) server models provide greater flexibility in the primary networking selection
Server configuration lock
iLO security dashboard
Workload performance advisor