HPE ProLiant DL360 G10 4210R 10c 2.4GHz
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P23578-B21
Prekės kodas (MPN): P23578-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 10695,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC - PC4-23466 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID); RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 70.7 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.04 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Does your data center need a secure, performance driven dense server that you can confidently deploy for virtualization, database, or high-performance computing? The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise. It supports the Intel Xeon Scalable processor with up to a 60% performance gain and 27% increase in cores, along with 2933 MT/s HPE DDR4 SmartMemory supporting up to 3.0 TB with an increase in performance of up to 82%. With the added performance that HPE Persistent Memory, HPE NVDIMMs and 10 NVMe bring, the HPE ProLiant DL360 Gen10 means business. Deploy, update, monitor and maintain with ease by automating essential server life cycle management tasks with HPE OneView and HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5). Deploy this 2P secure platform for diverse workloads in space constrained environments. Funkcijos Advanced performance with versatile compute Innovative design for flexibility and choice Security innovations High serviceability and deployment |
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC - PC4-23466 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID); RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 70.7 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.04 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Does your data center need a secure, performance driven dense server that you can confidently deploy for virtualization, database, or high-performance computing? The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise. It supports the Intel Xeon Scalable processor with up to a 60% performance gain and 27% increase in cores, along with 2933 MT/s HPE DDR4 SmartMemory supporting up to 3.0 TB with an increase in performance of up to 82%. With the added performance that HPE Persistent Memory, HPE NVDIMMs and 10 NVMe bring, the HPE ProLiant DL360 Gen10 means business. Deploy, update, monitor and maintain with ease by automating essential server life cycle management tasks with HPE OneView and HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5). Deploy this 2P secure platform for diverse workloads in space constrained environments.
Funkcijos
Advanced performance with versatile compute
Innovative design for flexibility and choice
Security innovations
High serviceability and deployment