HPE ProLiant DL20 Gen10 E-2224 4C 3.4GHz
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P17080-B21
Prekės kodas (MPN): P17080-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3907,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL20 Gen10 Performance - rack-mountable - Xeon E-2224 3.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2224 / 3.4 GHz (, up to 4.6 GHz, (Quad-Core) |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 38.22 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.88 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The dense and compact HPE ProLiant DL20 server provides a unique blend of enterprise class capabilities & value. It offers outstanding configuration flexibility to cater to a wide variety of business requirements. Funkcijos Intel Xeon processor for high efficiency and performance Dual Gigabit Ethernet ports for enhanced networking capabilities Integrated Lights-Out 4 remote management for advanced security Supports ECC DDR4 SDRAM for improved data integrity RAID support for versatile storage options |
| Product description: | HPE ProLiant DL20 Gen10 Performance - rack-mountable - Xeon E-2224 3.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2224 / 3.4 GHz (, up to 4.6 GHz, (Quad-Core) |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 38.22 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.88 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The dense and compact HPE ProLiant DL20 server provides a unique blend of enterprise class capabilities & value. It offers outstanding configuration flexibility to cater to a wide variety of business requirements.
Funkcijos
Intel Xeon processor for high efficiency and performance
Dual Gigabit Ethernet ports for enhanced networking capabilities
Integrated Lights-Out 4 remote management for advanced security
Supports ECC DDR4 SDRAM for improved data integrity
RAID support for versatile storage options