HPE ProLiant DL180 Gen10 4210R 2.4GHz
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P35519-B21
Prekės kodas (MPN): P35519-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5653,65 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL180 Gen10 - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.54 cm x 63.47 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 13 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The flexible design provides choice of options and ability to scale. HPE ProLiant DL180 Gen10 server includes install sets created by SUM. It has the ability to create multiple rollback sets and ability to view and delete scheduled jobs at no additional licensing cost. Scalable and reliable model to run multi-workload for better business performance and growing data center needs. Funkcijos Supports up to 2 Intel Xeon Silver processors for enhanced computing power Dual Gigabit Ethernet ports for improved network performance and connectivity 16 DIMM slots supporting DDR4 SDRAM, offering extensive memory scalability 500-watt hot-plug power supply for reliable and efficient power management Hot-swap server storage bays for flexible and easy storage upgrades |
| Product description: | HPE ProLiant DL180 Gen10 - rack-mountable - Xeon Silver 4210R 2.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4210R / 2.4 GHz (, up to 3.2 GHz, (10-core) |
| Cache memory: | 13.75 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 13.75 MB |
| Ram: | 16 GB DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.54 cm x 63.47 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 13 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The flexible design provides choice of options and ability to scale. HPE ProLiant DL180 Gen10 server includes install sets created by SUM. It has the ability to create multiple rollback sets and ability to view and delete scheduled jobs at no additional licensing cost. Scalable and reliable model to run multi-workload for better business performance and growing data center needs.
Funkcijos
Supports up to 2 Intel Xeon Silver processors for enhanced computing power
Dual Gigabit Ethernet ports for improved network performance and connectivity
16 DIMM slots supporting DDR4 SDRAM, offering extensive memory scalability
500-watt hot-plug power supply for reliable and efficient power management
Hot-swap server storage bays for flexible and easy storage upgrades