HPE Optane Memory 256GB persistent 100
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 835807-B21
Prekės kodas (MPN): 835807-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3850,81 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Persistent Memory - DDR-T - module - 256 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 256 GB |
| Memory type: | DDR-T - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Features: | Heat sink, 3D XPoint Technology, Data Center Persistant Memory |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE 835807-B21, HPE 844072-001 |
| Designed for: | Apollo 4200 Gen10; Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with |
Aprašymas Does your need to manage vast amounts of data challenge your data center's infrastructure? HPE Persistent Memory is ideal for enterprise customers like you that are running structured data management and analytics workloads. It delivers the right capacity for the right application and the broadest range of workloads and platforms. Funkcijos Flexibility to be used as memory or fast storage Fast restart times and reduced wait times when fetching data Move, store, and process larger data sets closer to the processor Higher capacity than what is achievable with DRAM alone More affordable than equivalent DRAM |
| Product description: | HPE Persistent Memory - DDR-T - module - 256 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 256 GB |
| Memory type: | DDR-T - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Features: | Heat sink, 3D XPoint Technology, Data Center Persistant Memory |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE 835807-B21, HPE 844072-001 |
| Designed for: | Apollo 4200 Gen10; Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with |
Aprašymas
Does your need to manage vast amounts of data challenge your data center's infrastructure? HPE Persistent Memory is ideal for enterprise customers like you that are running structured data management and analytics workloads. It delivers the right capacity for the right application and the broadest range of workloads and platforms.
Funkcijos
Flexibility to be used as memory or fast storage
Fast restart times and reduced wait times when fetching data
Move, store, and process larger data sets closer to the processor
Higher capacity than what is achievable with DRAM alone
More affordable than equivalent DRAM