HPE OEM ML350T Gen10 SFF SMC CTO Server
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 878302-B21
Prekės kodas (MPN): 878302-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3290,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Special Server - tower - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Ram: | 0 GB (installed) / 3 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Pricing type: | CTO |
Aprašymas HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers. Funkcijos Supports mixed LFF and SFF drive cages within the same server for tiered storage, offering the flexibility to mix drive types for cost and capacity size considerations Enhanced iLO 5 security features such as Server Configuration Lock, iLO Security Dashboard and Workload Performance Advisor High-performance graphic processing unit (GPU) and high-speed GPU bridge support for graphic-intensive applications, such as Virtual Desktop Infrastructure (VDI) and machine learning |
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Special Server - tower - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Ram: | 0 GB (installed) / 3 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Pricing type: | CTO |
Aprašymas
HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers.
Funkcijos
Supports mixed LFF and SFF drive cages within the same server for tiered storage, offering the flexibility to mix drive types for cost and capacity size considerations
Enhanced iLO 5 security features such as Server Configuration Lock, iLO Security Dashboard and Workload Performance Advisor
High-performance graphic processing unit (GPU) and high-speed GPU bridge support for graphic-intensive applications, such as Virtual Desktop Infrastructure (VDI) and machine learning