HPE MSR958 1GbE and Combo Router
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JH300A
Prekės kodas (MPN): JH300A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1182,24 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE FlexNetwork MSR958 - router - rack-mountable |
| Device type: | Router - 8-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 1U |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate: | 1 Gbps |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 300 Kpps |
| Capacity: | VPN tunnels: 100 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, UDP/IP, L2TP, RSVP, APPN, NTP, ICMP/IP, IPSec, AAL5, ARP, FTP, DHCP, PAP, SFTP |
| Routing protocol: | OSPF, EGP, RIP, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Bidirectional PI |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, Telnet, SNMP 3, HTTP, TFTP, CLI |
| Features: | Layer 3 switching, Layer 2 switching, NAT support, VPN support, VLAN support, traffic shaping, port mirror |
| Compliant standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802. |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 26.6 cm x 16.1 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The HPE FlexNetwork MSR958 router is a high-performance small-branch router that delivers integrated routing, security, SIP, embedded 802.11b/g/n WLAN connectivity, dual 3G/4G LTE, and fiber (SFP) in a single box. The MSR958 router solution delivers up to 300 Kpps forwarding with comprehensive IPv4 and IPv6 routing, MPLS, QoS, stateful firewall, network address translation (NAT), VPN, switching, voice, and wireless capabilities in a compact, fixed form factor. Moreover, this router is based on open standards for seamless integration with existing small-branch deployments. Funkcijos Converged high-performance fiber routing, switching, security, and 300 Kpps performance Integrated GbE WAN, fiber (SFP) Dual 4G LTE, 3G as well as IEEE 802.11b/g/n WLAN in one box High encryption, stateful firewall, IPS, NAT, DVPN, GDVPN, ADVPN security features Zero-touch solution and single-pane-of-glass management |
| Product description: | HPE FlexNetwork MSR958 - router - rack-mountable |
| Device type: | Router - 8-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 1U |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate: | 1 Gbps |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 300 Kpps |
| Capacity: | VPN tunnels: 100 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, UDP/IP, L2TP, RSVP, APPN, NTP, ICMP/IP, IPSec, AAL5, ARP, FTP, DHCP, PAP, SFTP |
| Routing protocol: | OSPF, EGP, RIP, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Bidirectional PI |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, Telnet, SNMP 3, HTTP, TFTP, CLI |
| Features: | Layer 3 switching, Layer 2 switching, NAT support, VPN support, VLAN support, traffic shaping, port mirror |
| Compliant standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802. |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 26.6 cm x 16.1 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The HPE FlexNetwork MSR958 router is a high-performance small-branch router that delivers integrated routing, security, SIP, embedded 802.11b/g/n WLAN connectivity, dual 3G/4G LTE, and fiber (SFP) in a single box. The MSR958 router solution delivers up to 300 Kpps forwarding with comprehensive IPv4 and IPv6 routing, MPLS, QoS, stateful firewall, network address translation (NAT), VPN, switching, voice, and wireless capabilities in a compact, fixed form factor. Moreover, this router is based on open standards for seamless integration with existing small-branch deployments.
Funkcijos
Converged high-performance fiber routing, switching, security, and 300 Kpps performance
Integrated GbE WAN, fiber (SFP)
Dual 4G LTE, 3G as well as IEEE 802.11b/g/n WLAN in one box
High encryption, stateful firewall, IPS, NAT, DVPN, GDVPN, ADVPN security features
Zero-touch solution and single-pane-of-glass management