HPE MSR954 1GbE SFP Router Europe - Engl
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JH296A#ABB
Prekės kodas (MPN): JH296A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1026,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE MSR954 - router - rack-mountable |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 1U |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate: | 1 Gbps |
| Performance: | Forwarding performance: up to 300 Kpps Encryption throughput: up to 16 |
| Capacity: | VPN tunnels: 100 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, UDP/IP, NTP, IPSec, ARP |
| Routing protocol: | OSPF, EGP, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, IGMPv3, OSPFv3, Bidirectional PIM, MSDP, static IPv4 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, Telnet, SNMP 3, TFTP, CLI |
| Features: | NAT support, VLAN support, port mirroring, WRED, sFlow, STP support, RSTP support, MSTP support, tunnellin |
| Compliant standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802. |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 26.6 cm x 16.1 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The HPE MSR954 router delivers high-performance, small-branch routing in a single form factor. Featuring integrated routing, switching, wireless, security, and SIP, this router can boost your service delivery while simplifying the management of your corporate WAN. The MSR954 router provides for flexible deployment models with zero-touch provisioning and LTE connectivity. It also brings you enhanced performance to provide investment protection. Funkcijos Reduces complexity and simplifies your network Enhances time to service and branch performance Boosts agility and resiliency |
| Product description: | HPE MSR954 - router - rack-mountable |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 1U |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate: | 1 Gbps |
| Performance: | Forwarding performance: up to 300 Kpps Encryption throughput: up to 16 |
| Capacity: | VPN tunnels: 100 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, UDP/IP, NTP, IPSec, ARP |
| Routing protocol: | OSPF, EGP, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, IGMPv3, OSPFv3, Bidirectional PIM, MSDP, static IPv4 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, Telnet, SNMP 3, TFTP, CLI |
| Features: | NAT support, VLAN support, port mirroring, WRED, sFlow, STP support, RSTP support, MSTP support, tunnellin |
| Compliant standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802. |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 26.6 cm x 16.1 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The HPE MSR954 router delivers high-performance, small-branch routing in a single form factor. Featuring integrated routing, switching, wireless, security, and SIP, this router can boost your service delivery while simplifying the management of your corporate WAN. The MSR954 router provides for flexible deployment models with zero-touch provisioning and LTE connectivity. It also brings you enhanced performance to provide investment protection.
Funkcijos
Reduces complexity and simplifies your network
Enhances time to service and branch performance
Boosts agility and resiliency