HPE MSR930 Router
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JG511B
Prekės kodas (MPN): JG511B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 847,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE MSR930 Router - router |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: up to 0.3 Mpps Encryption throughput: up to 160 Mbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 10000 IPv6 routing table entries: 5000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, TFTP, CLI |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, VPN support, BOOTP support, ARP support, MPLS support, IGM |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Dimensions (wxdxh): | 23 cm x 16 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1.8 kg |
Aprašymas The HPE MSR93x series features high-performance, small-branch routers that deliver integrated routing, switching, security, SIP, integrated 3G, and 4G. These solutions deliver up to 300 Kpps forwarding with comprehensive IPv4 and IPv6 routing, MPLS, QoS, firewall, NAT, VPN, switching, voice, and wireless capabilities in a compact, fixed, form factor. The MSR93x series has 1 GigE WAN, 4 GigE LAN ports, serial. Additionally, the MSR93x series is based on open standards for seamless integration within small-branch deployments. Funkcijos Converged high-performance routing, switching, security, SIP, and 300 Kpps performance Integrated 1 Gigabit Ethernet WAN, 4 Gigabit Ethernet LAN and serial port Integrated 3G and external 4G WWAN Embedded encryption, firewall, NAT, DVPN, GDVPN, security features Unified OS, zero touch solution, and single pane of management |
| Product description: | HPE MSR930 Router - router |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: up to 0.3 Mpps Encryption throughput: up to 160 Mbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 10000 IPv6 routing table entries: 5000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, TFTP, CLI |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, VPN support, BOOTP support, ARP support, MPLS support, IGM |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Dimensions (wxdxh): | 23 cm x 16 cm x 4.36 cm |
| Weight: | 1.8 kg |
Aprašymas
The HPE MSR93x series features high-performance, small-branch routers that deliver integrated routing, switching, security, SIP, integrated 3G, and 4G. These solutions deliver up to 300 Kpps forwarding with comprehensive IPv4 and IPv6 routing, MPLS, QoS, firewall, NAT, VPN, switching, voice, and wireless capabilities in a compact, fixed, form factor. The MSR93x series has 1 GigE WAN, 4 GigE LAN ports, serial. Additionally, the MSR93x series is based on open standards for seamless integration within small-branch deployments.
Funkcijos
Converged high-performance routing, switching, security, SIP, and 300 Kpps performance
Integrated 1 Gigabit Ethernet WAN, 4 Gigabit Ethernet LAN and serial port
Integrated 3G and external 4G WWAN
Embedded encryption, firewall, NAT, DVPN, GDVPN, security features
Unified OS, zero touch solution, and single pane of management