HPE MSR1003 8 AC Router Europe - English
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JG732A#ABB
Prekės kodas (MPN): JG732A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2108,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE MSR1003-8 - router - desktop |
| Device type: | Router - 8-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop - 1U |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 500 Kpps Routing/switching capacity: 160 Mbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 1000 IPv4 forwarding table entries: 1000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, SSH, CLI |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, VPN support, NAPT support, ARP support, MPLS support, Sysl |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 30 cm x 4.2 cm |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The HPE MSR1000 router series is a next generation multi-services router designed to deliver unmatched application performance for small sized branch offices. The MSR1000 provides a flexible multiservice end point for small branch/office or departmental end points that quickly adapts to changing business requirements while delivering integrated, concurrent services on a single, easy-to-manage platform. Funkcijos Ease of deployment Industry-standard CLI with a hierarchical structure Management security SNMPv1, v2, and v3 Remote monitoring Packet storm protection Loopback 3G access support Flexible port selection Powerful encryption capacity |
| Product description: | HPE MSR1003-8 - router - desktop |
| Device type: | Router - 8-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop - 1U |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 500 Kpps Routing/switching capacity: 160 Mbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 1000 IPv4 forwarding table entries: 1000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, SSH, CLI |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, VPN support, NAPT support, ARP support, MPLS support, Sysl |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 30 cm x 4.2 cm |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The HPE MSR1000 router series is a next generation multi-services router designed to deliver unmatched application performance for small sized branch offices. The MSR1000 provides a flexible multiservice end point for small branch/office or departmental end points that quickly adapts to changing business requirements while delivering integrated, concurrent services on a single, easy-to-manage platform.
Funkcijos
Ease of deployment
Industry-standard CLI with a hierarchical structure
Management security
SNMPv1, v2, and v3
Remote monitoring
Packet storm protection
Loopback
3G access support
Flexible port selection
Powerful encryption capacity