HPE MSR1002 4 AC Router Europe - English
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JG875A#ABB
Prekės kodas (MPN): JG875A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1716,11 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE MSR1002-4 - router - desktop, rack-mountable |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop, rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 500 Kpps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 200000 IPv4 forwarding table entries: 1000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, SSH, CLI |
| Features: | WFQ, TFTP support, ACL support, QoS, MLD snooping |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 30 cm x 4.42 cm |
| Weight: | 3.1 kg |
| Localisation: | English / Europe |
Aprašymas The HPE MSR1000 Router Series delivers an entry-level modular router to reduce your TCO through open standards, power and space savings, and energy-efficient hardware. No additional licensing complexity or cost for advanced features. Zero-touch deployment and Dynamic VPN reduces management complexity. Single pane of glass management with HPE Intelligent Management Center makes administration easier. The HPE MSR1000 Router Series simplifies your network. Funkcijos Increase affordability and reduce TCO Reduce complexity and simplify your network Enhance time to service and branch performance Increase flexibility and agility, fortify resiliency and survivability |
| Product description: | HPE MSR1002-4 - router - desktop, rack-mountable |
| Device type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop, rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 500 Kpps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 200000 IPv4 forwarding table entries: 1000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, L2TP, RSVP, NTP, PPPoE |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, Multiprotocol |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, Telnet, SNMP 3, HTTP, SSH, CLI |
| Features: | WFQ, TFTP support, ACL support, QoS, MLD snooping |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 30 cm x 4.42 cm |
| Weight: | 3.1 kg |
| Localisation: | English / Europe |
Aprašymas
The HPE MSR1000 Router Series delivers an entry-level modular router to reduce your TCO through open standards, power and space savings, and energy-efficient hardware. No additional licensing complexity or cost for advanced features.
Zero-touch deployment and Dynamic VPN reduces management complexity. Single pane of glass management with HPE Intelligent Management Center makes administration easier. The HPE MSR1000 Router Series simplifies your network.
Funkcijos
Increase affordability and reduce TCO
Reduce complexity and simplify your network
Enhance time to service and branch performance
Increase flexibility and agility, fortify resiliency and survivability