HPE MSA 2050 Storage SAN Dual Cntlr LFF
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): Q1J00B
Prekės kodas (MPN): Q1J00B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 13140,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Modular Smart Array 2050 SAN Dual Controller LFF Storage - hard drive array |
| Device type: | Hard drive array |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 2U |
| Max supported capacity: | 168 TB |
| Maximum luns: | 512 |
| Installed devices / modules qty: | 0 (installed) / 12 (max) |
| Supported drives: | SAS-2 |
| Localisation: | EMEA |
| Storage controller: | RAID (SAS 6Gb/s) - RAID RAID 0, 1, 5, 6, 10 |
| Storage controller quantity: | 2 |
| Hard drive: | No HDD |
| Os required: | HP-UX, Red Hat Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Oracle Solaris, Microsoft Windows Server 2012, Citrix |
| Power: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.7 cm x 57.2 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 18.4 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Looking for affordable, high-performance shared storage? The flash-ready HPE MSA 2050 storage system is designed for affordable application acceleration ideal for small and remote office deployments. But do not let the low cost fool you. HPE MSA 2050 storage gives you the combination of simplicity, flexibility to grow now, and advanced features you may not expect in an entry-priced array. Start small and scale as needed with any combination of solid state disks (SSD), high-performance enterprise, or lower-cost midline SAS-based drives. Funkcijos Accelerates applications affordable No experience required Keep your business running with expanded data protection features Grow flexibly now and into the future |
| Product description: | HPE Modular Smart Array 2050 SAN Dual Controller LFF Storage - hard drive array |
| Device type: | Hard drive array |
| Enclosure type: | Rack-mountable - 2U |
| Max supported capacity: | 168 TB |
| Maximum luns: | 512 |
| Installed devices / modules qty: | 0 (installed) / 12 (max) |
| Supported drives: | SAS-2 |
| Localisation: | EMEA |
| Storage controller: | RAID (SAS 6Gb/s) - RAID RAID 0, 1, 5, 6, 10 |
| Storage controller quantity: | 2 |
| Hard drive: | No HDD |
| Os required: | HP-UX, Red Hat Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Oracle Solaris, Microsoft Windows Server 2012, Citrix |
| Power: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.7 cm x 57.2 cm x 8.9 cm |
| Weight: | 18.4 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Looking for affordable, high-performance shared storage? The flash-ready HPE MSA 2050 storage system is designed for affordable application acceleration ideal for small and remote office deployments. But do not let the low cost fool you. HPE MSA 2050 storage gives you the combination of simplicity, flexibility to grow now, and advanced features you may not expect in an entry-priced array. Start small and scale as needed with any combination of solid state disks (SSD), high-performance enterprise, or lower-cost midline SAS-based drives.
Funkcijos
Accelerates applications affordable
No experience required
Keep your business running with expanded data protection features
Grow flexibly now and into the future