HPE ML350 Gen10 5218 1P 32G 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P11053-421
Prekės kodas (MPN): P11053-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 11899,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 High Performance - tower - Xeon Gold 5218 2.3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5218 / 2.3 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Do you need a robust server for your SMB and remote offices? HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure dual-socket tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers. Funkcijos Perform with incredible versatility Expand when your business needs grow Security innovations |
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 High Performance - tower - Xeon Gold 5218 2.3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5218 / 2.3 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Do you need a robust server for your SMB and remote offices? HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure dual-socket tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers.
Funkcijos
Perform with incredible versatility
Expand when your business needs grow
Security innovations