HPE ML350 Gen10 4214 1P 32G 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P11052-421
Prekės kodas (MPN): P11052-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 9786,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Performance - tower - Xeon Silver 4214 2.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4214 / 2.2 GHz (, up to 3.2 GHz, (12-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 16.5 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16.5 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Do you need a robust server for your SMB and remote offices? HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure dual-socket tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers. The shorter re-designed rackable chassis with multiple upgrade options provides flexibility that can expand as your business needs grow. It supports 12 Gb/s SAS, NVMe SSD, embedded 4x1GbE NIC with a broad range of graphics and compute options. The HPE ML350 Gen10 Server helps you transform to a digital business with more agility and all within your limited IT budget. Funkcijos Perform with unmatched versatility Expand when your business needs grow Security innovations |
| Product description: | HPE ProLiant ML350 Gen10 Performance - tower - Xeon Silver 4214 2.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4214 / 2.2 GHz (, up to 3.2 GHz, (12-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 16.5 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16.5 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.4 cm x 64.8 cm x 46.25 cm |
| Weight: | 21 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Do you need a robust server for your SMB and remote offices? HPE ProLiant ML350 Gen10 server delivers a secure dual-socket tower server with performance, expandability, and proven reliability making it the choice for expanding SMBs, remote offices of larger businesses, and enterprise data centers. The shorter re-designed rackable chassis with multiple upgrade options provides flexibility that can expand as your business needs grow. It supports 12 Gb/s SAS, NVMe SSD, embedded 4x1GbE NIC with a broad range of graphics and compute options. The HPE ML350 Gen10 Server helps you transform to a digital business with more agility and all within your limited IT budget.
Funkcijos
Perform with unmatched versatility
Expand when your business needs grow
Security innovations