HPE ML30 Gen10+ E-2314 1P 16G 4LFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P44720-421
Prekės kodas (MPN): P44720-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3285,90 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus Performance - tower - Xeon E-2314 2.8 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2314 / 2.8 GHz (, up to 4.5 GHz, (Quad-Core) |
| Processor main features: | Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 8 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | 1GbE |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.5 cm x 47.5 cm x 36.83 cm |
| Weight: | 10.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts - 3 years - response time: next business day |
Aprašymas The HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus server is a powerful yet affordable tower server designed for small offices, remote and branch offices to run on-premises and hybrid cloud solutions, delivering enterprise-class performance, security, reliability, and expandability at a lower cost. Funkcijos Intel Xeon E-2314 processor with turbo boost up to 4.5 GHz for high-speed performance Supports various RAID levels for flexible storage configurations Trusted Platform Module (TPM 2.0) for enhanced hardware security Integrated Lights-Out 5 (iLO 5) for efficient remote server management Dual Gigabit Ethernet ports for high-speed network connectivity |
| Product description: | HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus Performance - tower - Xeon E-2314 2.8 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2314 / 2.8 GHz (, up to 4.5 GHz, (Quad-Core) |
| Processor main features: | Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 8 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | 1GbE |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 17.5 cm x 47.5 cm x 36.83 cm |
| Weight: | 10.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts - 3 years - response time: next business day |
Aprašymas
The HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus server is a powerful yet affordable tower server designed for small offices, remote and branch offices to run on-premises and hybrid cloud solutions, delivering enterprise-class performance, security, reliability, and expandability at a lower cost.
Funkcijos
Intel Xeon E-2314 processor with turbo boost up to 4.5 GHz for high-speed performance
Supports various RAID levels for flexible storage configurations
Trusted Platform Module (TPM 2.0) for enhanced hardware security
Integrated Lights-Out 5 (iLO 5) for efficient remote server management
Dual Gigabit Ethernet ports for high-speed network connectivity