HPE ML110 Gen10 3206R 1P 16G 4LFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P21439-421
Prekės kodas (MPN): P21439-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3725,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML110 Gen10 - tower - Xeon Bronze 3206R 1.9 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4.5U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Bronze 3206R / 1.9 GHz (8-core) |
| Processor main features: | Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 192 GB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 48.05 cm x 44 cm |
| Weight: | 13.5 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Are you searching for a tower server with exceptional value to meet the requirements of your small-to-midsized business? The HPE ProLiant ML110 Gen10 Server is an enhanced tower with performance, expansion, and growth at an affordable price. It meets most small- and mid-sized businesses' needs as well as accelerates your business compute. The HPE ML110 Gen10 Server is a single processor tower form factor that can also be placed in a rack server cabinet using 4.5U of rack space. It includes up to five PCIe slots with room to grow with eight large form factor (LFF) or 16 small form factor (SFF) disk drives. It provides six DDR4 DIMM slots supporting HPE DDR4 SmartMemory. The HPE ML110 Gen10 Server also offers optional redundant fan and redundant power supply to satisfy automatic failover needs, making this the ideal server for small- to mid-sized businesses and remote offices and branch offices. Funkcijos Right-sized, with the balance of performance to meet growing SMB requirements Expandability to fit the needs of growing, budget-conscious businesses |
| Product description: | HPE ProLiant ML110 Gen10 - tower - Xeon Bronze 3206R 1.9 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4.5U |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Bronze 3206R / 1.9 GHz (8-core) |
| Processor main features: | Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 192 GB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 48.05 cm x 44 cm |
| Weight: | 13.5 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Are you searching for a tower server with exceptional value to meet the requirements of your small-to-midsized business? The HPE ProLiant ML110 Gen10 Server is an enhanced tower with performance, expansion, and growth at an affordable price. It meets most small- and mid-sized businesses' needs as well as accelerates your business compute. The HPE ML110 Gen10 Server is a single processor tower form factor that can also be placed in a rack server cabinet using 4.5U of rack space. It includes up to five PCIe slots with room to grow with eight large form factor (LFF) or 16 small form factor (SFF) disk drives. It provides six DDR4 DIMM slots supporting HPE DDR4 SmartMemory. The HPE ML110 Gen10 Server also offers optional redundant fan and redundant power supply to satisfy automatic failover needs, making this the ideal server for small- to mid-sized businesses and remote offices and branch offices.
Funkcijos
Right-sized, with the balance of performance to meet growing SMB requirements
Expandability to fit the needs of growing, budget-conscious businesses