HPE ML110 G11 4514Y MR408i-o EMEA Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P70279-421
Prekės kodas (MPN): P70279-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 14731,77 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant ML110 Gen11 - tower Xeon Silver 4514Y 2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4.5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4514Y / 2 GHz (up to 3.4 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s / PCIe) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 58.7 cm x 46.2 cm |
| Weight: | 20.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The HPE ProLiant ML110 Gen11 server is an enhanced single processor tower with performance, expansion, and security at an affordable price. It supports the 4th Gen Intel Xeon Scalable processor, HPE DDR5 Smart Memory with a maximum capacity of 1024 GB, 4 x16 PCIe Gen5 slots, 1 x16 OCP3 slot, eight large form factor (LFF) or 16 small form factor (SFF) disk drives. It can easily be converted to a rack using 5.5U of rack space. Funkcijos Increased memory bandwidth, performance and lower power requirements Advanced data transfer rates from the PCIe Gen5 serial expansion bus Includes HPE Integrated Lights-Out 6 server management software Enables you to securely configure, monitor, and update your HPE ProLiant Gen11 servers seamlessly from anywhere Supports hot-pluggable, high-availability, RAID1 protected M.2 NVMe boot option Embedded Intel VROC SATA |
| Product description: | HPE ProLiant ML110 Gen11 - tower Xeon Silver 4514Y 2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4.5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4514Y / 2 GHz (up to 3.4 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s / PCIe) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 58.7 cm x 46.2 cm |
| Weight: | 20.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The HPE ProLiant ML110 Gen11 server is an enhanced single processor tower with performance, expansion, and security at an affordable price. It supports the 4th Gen Intel Xeon Scalable processor, HPE DDR5 Smart Memory with a maximum capacity of 1024 GB, 4 x16 PCIe Gen5 slots, 1 x16 OCP3 slot, eight large form factor (LFF) or 16 small form factor (SFF) disk drives. It can easily be converted to a rack using 5.5U of rack space.
Funkcijos
Increased memory bandwidth, performance and lower power requirements
Advanced data transfer rates from the PCIe Gen5 serial expansion bus
Includes HPE Integrated Lights-Out 6 server management software
Enables you to securely configure, monitor, and update your HPE ProLiant Gen11 servers seamlessly from anywhere
Supports hot-pluggable, high-availability, RAID1 protected M.2 NVMe boot option
Embedded Intel VROC SATA