HPE MicroServer Gen10+ G5420 1P 8G NHP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P16005-421
Prekės kodas (MPN): P16005-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1539,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus Entry - ultra micro tower - Pentium Gold G5420 3.8 GHz - 8 GB - no HDD |
| Type: | Server - ultra micro tower |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Pentium Gold G5420 / 3.8 GHz (Dual-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 4 MB |
| Cache per processor: | 4 MB |
| Ram: | 8 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Non-hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics 610 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 24.5 cm x 24.5 cm x 11.89 cm |
| Weight: | 4.23 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 1 year - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The HPE ProLiant MicroServer Gen10 delivers an affordable compact entry level server specifically designed for small offices, home offices, or small business environments. Funkcijos Unique server design with worry-free serviceability Fast graphic performance |
| Product description: | HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus Entry - ultra micro tower - Pentium Gold G5420 3.8 GHz - 8 GB - no HDD |
| Type: | Server - ultra micro tower |
| Localisation: | Region: Europe |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Pentium Gold G5420 / 3.8 GHz (Dual-Core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 4 MB |
| Cache per processor: | 4 MB |
| Ram: | 8 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Non-hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics 610 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 24.5 cm x 24.5 cm x 11.89 cm |
| Weight: | 4.23 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 1 year - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The HPE ProLiant MicroServer Gen10 delivers an affordable compact entry level server specifically designed for small offices, home offices, or small business environments.
Funkcijos
Unique server design with worry-free serviceability
Fast graphic performance