HPE Intel OPA 48p Managed Switch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 829911-B21
Prekės kodas (MPN): 829911-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 42129,34 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Intel Omni-Path - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Throughput: 9.6 Tbps |
| Features: | Adaptive routing, redundant fans, 6 fans |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.96 cm x 42.67 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.01 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Intel Omni-Path 1U switch is a 1U rack-mountable switch with 48 QSFP28 ports. The 1U switch cost-effectively supports a cluster of up to 48 servers, or provides an edge or core switch option for a larger fabric. This fixed configuration switch delivers an exceptional set of high-speed networking features and functions. Ideal for customers who deploy high-performance computing (HPC) clusters based on HPE ProLiant XL and DL Servers using the Intel Omni-Path technology. Funkcijos 48 ports, each providing 100 Gbps performance 9.6 Tbps aggregate bandwidth Optimized for message rate and latency Multiple Virtual Lanes (VLs) per physical port Supports virtual fabric partitioning Supports adaptive routing Virtual lanes: configurable from one to eight VLs plus one management VL Supports QSFP28 passive copper and active optical cables |
| Product description: | Intel Omni-Path - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Performance: | Throughput: 9.6 Tbps |
| Features: | Adaptive routing, redundant fans, 6 fans |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.96 cm x 42.67 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.01 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Intel Omni-Path 1U switch is a 1U rack-mountable switch with 48 QSFP28 ports. The 1U switch cost-effectively supports a cluster of up to 48 servers, or provides an edge or core switch option for a larger fabric. This fixed configuration switch delivers an exceptional set of high-speed networking features and functions. Ideal for customers who deploy high-performance computing (HPC) clusters based on HPE ProLiant XL and DL Servers using the Intel Omni-Path technology.
Funkcijos
48 ports, each providing 100 Gbps performance
9.6 Tbps aggregate bandwidth
Optimized for message rate and latency
Multiple Virtual Lanes (VLs) per physical port
Supports virtual fabric partitioning
Supports adaptive routing
Virtual lanes: configurable from one to eight VLs plus one management VL
Supports QSFP28 passive copper and active optical cables