HPE HPN FlexFabric 5710 Switch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL585A
Prekės kodas (MPN): JL585A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 38660,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE FlexFabric 5710 48SFP+ 6QS+/2QS28 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Throughput: 1071 Mpps Routing/switching capacity: 1440 Gbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 16000 IPv6 routing table entries: 8000 |
| Mac address table size: | 208000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, st |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802 |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 40 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 8.61 kg |
| System requirements: | Comware v7 |
Aprašymas The HPE FlexFabric 5710 switch series are purpose built top-of-rack data center switches that address the growth of web, cloud and dense virtualized environments that require high-performance server connectivity, direct-attached IP storage networking and GbE out-of-band server management. Funkcijos Accelerate application performance Simplify administration and support |
| Product description: | HPE FlexFabric 5710 48SFP+ 6QS+/2QS28 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Throughput: 1071 Mpps Routing/switching capacity: 1440 Gbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 16000 IPv6 routing table entries: 8000 |
| Mac address table size: | 208000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, st |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802 |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 40 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 8.61 kg |
| System requirements: | Comware v7 |
Aprašymas
The HPE FlexFabric 5710 switch series are purpose built top-of-rack data center switches that address the growth of web, cloud and dense virtualized environments that require high-performance server connectivity, direct-attached IP storage networking and GbE out-of-band server management.
Funkcijos
Accelerate application performance
Simplify administration and support