HPE HPN FlexFabric 5710 Switch 24 SFP+
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL587A
Prekės kodas (MPN): JL587A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 29996,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE FlexFabric 5710 24SFP+ 6QS+/2QS28 - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Throughput: 714 Mpps Routing/switching capacity: 960 Gbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 16000 IPv6 routing table entries: 8000 |
| Mac address table size: | 208000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, st |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802 |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 40 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 8.55 kg |
| System requirements: | Comware v7 |
Aprašymas The HPE FlexFabric 5710 Switch Series are purpose built top-of-rack data center switches that address the growth of Web, cloud and dense virtualized environments that require high performance 1/10GbE server connectivity, direct attached IP storage networking and GbE out-of-band server management. The HPE 5710 is a family of fixed high-performance and low-latency 1/10GbE top-of-rack data center switches designed for small to mid-size data center rack server connectivity. The HPE FlexFabric 5710 Switch Series provides choices that fit your budget and IT environment by offering different port density and speeds. Although affordability priced, the HPE FlexFabric 5710 Switch Series offers a comprehensive set of data center features including full support for Layer 2, Layer 3, IPv4 and IPv6 networking protocols at no additional cost for these advanced features. Funkcijos Accelerate application performance Simplify administration and support Reduce cost and simplify operations while accelerating performance |
| Product description: | HPE FlexFabric 5710 24SFP+ 6QS+/2QS28 - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Throughput: 714 Mpps Routing/switching capacity: 960 Gbps |
| Capacity: | IPv4 routing table entries: 16000 IPv6 routing table entries: 8000 |
| Mac address table size: | 208000 entries |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, st |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, port |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802 |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 40 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 8.55 kg |
| System requirements: | Comware v7 |
Aprašymas
The HPE FlexFabric 5710 Switch Series are purpose built top-of-rack data center switches that address the growth of Web, cloud and dense virtualized environments that require high performance 1/10GbE server connectivity, direct attached IP storage networking and GbE out-of-band server management. The HPE 5710 is a family of fixed high-performance and low-latency 1/10GbE top-of-rack data center switches designed for small to mid-size data center rack server connectivity. The HPE FlexFabric 5710 Switch Series provides choices that fit your budget and IT environment by offering different port density and speeds. Although affordability priced, the HPE FlexFabric 5710 Switch Series offers a comprehensive set of data center features including full support for Layer 2, Layer 3, IPv4 and IPv6 networking protocols at no additional cost for these advanced features.
Funkcijos
Accelerate application performance
Simplify administration and support
Reduce cost and simplify operations while accelerating performance