HPE DL560 Gen11 AC CTO Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P55181-B21
Prekės kodas (MPN): P55181-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 17394,91 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL560 Gen11 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 4-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) (Intel VROC SATA Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 43.3 cm x 80.6 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 21.08 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas Looking for a dense but highly scalable server for your data center application and virtualization needs? Looking for a quad socket enterprise server that is highly scalable for your data intensive workloads in your data center? The HPE ProLiant DL560 Gen11 server is a high-density, four-socket server with high performance, scalability, and reliability, all in a 2U chassis. The HPE ProLiant DL560 Gen11 server offers greater processing power, up to 16 TB of faster DDR5 memory, I/O of up to six PCIe 5.0 slots, and up to 2 OCP slots. The HPE ProLiant DL560 Gen11 server is an excellent choice for business critical, virtualization, server consolidation, compute, business processing, and in-memory database and data analytics workloads requiring maximum core count, memory capacity, and network and I/O bandwidth. Funkcijos Intuitive cloud operating experience: simple, self-service, and automated Trusted security by design: uncompromising, fundamental, and protected Optimized performance for your workloads: accelerated, open, and efficient Available in an as-a-service experience Increased performance and lower power requirements Improved bandwidth, advanced data transfer rates, and higher network speeds |
| Product description: | HPE ProLiant DL560 Gen11 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 4-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) (Intel VROC SATA Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 43.3 cm x 80.6 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 21.08 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas
Looking for a dense but highly scalable server for your data center application and virtualization needs? Looking for a quad socket enterprise server that is highly scalable for your data intensive workloads in your data center?
The HPE ProLiant DL560 Gen11 server is a high-density, four-socket server with high performance, scalability, and reliability, all in a 2U chassis. The HPE ProLiant DL560 Gen11 server offers greater processing power, up to 16 TB of faster DDR5 memory, I/O of up to six PCIe 5.0 slots, and up to 2 OCP slots.
The HPE ProLiant DL560 Gen11 server is an excellent choice for business critical, virtualization, server consolidation, compute, business processing, and in-memory database and data analytics workloads requiring maximum core count, memory capacity, and network and I/O bandwidth.
Funkcijos
Intuitive cloud operating experience: simple, self-service, and automated
Trusted security by design: uncompromising, fundamental, and protected
Optimized performance for your workloads: accelerated, open, and efficient
Available in an as-a-service experience
Increased performance and lower power requirements
Improved bandwidth, advanced data transfer rates, and higher network speeds